Strada RR6 - nová generácia karbonových rámov, nová generácia služieb

IMG_1328

V roku 2012 Strada bikes štartovala s prvým modelom karbónovej cestnej  rámovej sady s označením  RR2. Hoci sme boli novou mladou značkou na slovenskom trhu, s RR2-jkou sme zožali úspech, reakcie zákazníkov z radov najmä aktívných pretekárov boli priaznivé a ich spokojnosť nás hnala vpred. Uplynuli tri roky, ktoré pre nás znamenali rast spoločnosti, zbieranie skúseností zo všetkých oblastí velobiznisu, nadväzovanie ďalších a ďalších obchodných partnerstiev a samozrejme aj zbieranie  feedbacku z radov samotných zákazníkov. Výsledkom celého tohto procesu je novo pripravovaný produkt – cestná rámová sada s modelovým označením RR6.

V prípade RR6 – tky sme sa zamerali najmä na odľahčenie rámu /samozrejme bez vplyvu na bezpečnosť či tuhosť celého setu/. Inovované bolo vedenie laniek vnútrom rámu, oblasť stredového zloženia bola kompletne prepracovaná tak, aby bola plne kompatibilná pre použitie jednak mechanických, ale aj elektrických sád Di2. Sedlová trubka dostáva rozmer pre použitie sedlovky s priemerom 27,2 mm, do úvahy sme brali už nový štandard batérií elektronických sád Di2 /model SMBTR2/. Nezmenená zostáva geometria rámovej sady, ktorá je teda identická s RR2-jkou. Rovnako tak bol rám navrhovaný pre použitie tapered vidlice s hlavovým zložením 1-1/8″ a 1-1/2″. Stredové misky ponechávame v štandarde PressFit BB86. V prípade záujmu o prevedenie rámovej sady osadenej kotúčovými brzdami riešime takúto požiadavku individuálne.

Prototypy rámu boli priebežne testované počas celej sezóny 2015 vybranými pretekármi Strada factory racing teamu. Ich pripomienky boli vzaté do úvahy a zapracované tak, že možno vidieť mierne rozdiely medzi prototypmi a rámami, ktoré sa dostávajú do predajov v roku 2016.

Sme presvedčení, že rovnako ako samotné produkty sa majú neustále skvalitňovať a rozširovať sprievodné služby:

 • Predĺžená 5 ročná záruka na nami zákazkovo osadený bicykel pre 1. majiteľa
 • Vernostný program – zľava na oblečenie a doplnky Strada
 • Zľavy na produkty partnerských značiek PRO, HQBC, SHIMANO
 • Servisná kontrola bicykla po najazdení 1000 km grátis
 • 2 x zazimovanie bicykla, kontrola opotrebovania komponentov, čistenie a mazanie grátis
 • Po dohode – osobný dovoz vyskladaného bicykla ku zákazníkovi
 • Možnosť výberu vhodného sedla PRO na základe merania

Špičková rámová sada, ktorá v sebe skrýva najpokrokovejšie technológie
integrované vedenie laniek vo vnútri rámu
tappered hlavová trubka – semi-integrované hlavové zloženie 1-1/2″- 1-1/8″
stredové zloženie BB86-PressFit – na kompletné bicykle osádzame stredové zloženie SHIMANO Dura-Ace bez ohľadu na vybranú sadu komponentov
nová full carbon vidlica CRF-36
Road Race Series – určenie – preteky
váha: 1050-1200g +/-30g
rámová sada pripravená na osadenie elektronickými sadami Shimano Di2
priemer sedlovej trubky na použitie sedlovky 27,2 mm
dodávené veľkosti:
matt red-black: 47* / 50 */ 53* / 56* / 59*

matt deep blue – black: 50*/53*/56*/59*

*veľkosti aktuálne skladom označené hrubým písmom

v ponuke ako celý bicykel, prípadne aj ako rámová sada obsahujúca:
rám, full-carbon vidlicu, hlavové zloženie, sedlovú objímku
doporučená maloobchodná cena rámovej sady je 1200 Euro

Strada bikes sa na slovenskom trhu profiluje ako značka ponúkajúca stavbu bicyklov na zákazku podľa želania klienta. Sme mladá flexibilná firma schopná plniť špecifické požiadavky na komponentové zloženie bicykla. Každá zákazková stavba je iná, preto zákazník vždy obdrží individuálne spracovanú cenovú ponuku. Našim cieľom je nadviazať priateľský vzťah s klientom, vypočuť si jeho požiadavky a následne mu poskytnúť špičkový predajný a popredajný zákaznícky servis. Nikdy nebudeme firmou ponukajúcou bicykle z pásovej výroby a rovnako tak nechceme, aby boli naši klienti vnímaní ako anonymná masa. Nižšie zobrazené cenové ponuky majú slúžiť na ilustráciu, aby si prípadní záujemcovia mohli vytvoriť aspoň predbežnú predstavu o cene ich vysnívaného bicykla.

 

Sady SHIMANO:

RR6 SH 1.0 :
Shimano Dura-Ace 9070-Di2, komponenty PRO Vibe7S, kolesá Fulcrum Racing Quattro Carbon H17,
RR6 SH 2.0 : Shimano Dura-Ace 9000, komponenty PRO Vibe7S, kolesá Fulcrum Racing Quattro Carbon H17,
RR6 SH 3.0: Shimano Ultegra 6870-Di2, komponenty PRO PLT, kolesá Fulcrum Racing 5 LG,
RR6 SH 4.0: Shimano Ultegra 6800 , komponenty PRO PLT, kolesá Fulcrum Racing 5 LG,
RR6 SH 5.0: Shimano Shimano 105-5800, komponenty PRO LT, kolesá Fulcrum Racing 7 LG,
RR6 SH 6.0: Shimano Tiagra 4700, komponenty PRO LT, kolesá Fulcrum Racing 7 LG,

Strady su dizajnované a vyrábané so zreteľom na vysokú odolnosť voči poškodeniam materiálu zapríčinených napríklad nekvalitnými cestami, či pádmi v pretekoch. Aj vlastnosť ako je „odolnosť“ rámovej sady sa dá ovplvňovať použitím rôznych druhov karbónových vlakien v miestach, kde je namáhanie rámu najvýraznejšie. Prirodzene, naša snaha má svoje limity a v niektorých ťažkých pádoch môže dôjsť k poškodeniu materiálu, ktoré treba riešiť, či už opravou alebo výmenou daného komponentu za nový.

Kúpou Strady zákazník získava doživotný špičkový servis, ktorý sa vzťahuje aj na pomoc pri riešení situácií po páde. Náš názor je ten, že pretekár sa má starať po nepríjemnom páde maximálne o to, aby sa dal znova čo najskôr zdravotne doporiadku, starosť o to, akým spôsobom sa opraví jeho poškodený miláčik, môže pokojne nechať na nás.

Každý jeden pád je iný, preto aj náš prístup k zákazníkovi je vysoko individuálny a líši sa od prípadu k prípadu. V tomto bode sa azda najviac líšime od konkurencie. Nezaujíma nás dátum kúpy našich produktov, nezaujíma nás počet majiteľov, nezaujíma nás, ako sa cela nepríjemná udalosť odohrala. To, čo nás zaujíma, a to, čo je naším jediným cieľom – aby sa náš produkt vrátil nazad do užívania našim zákazníkom v čo najkratšom možnom čase, bez straty svojich špičkových vlastností, za čo najnižšie možné náklady spojené s opravami/výmenou tovaru za nový.

Strada Crash Replacement Program v sebe zahŕňa:

 • Pri nevratne poškodených komponentoch – výmenu za nové s výrazným cenovým zvýhodnením
 • Pri poškodení, ktoré sa dá riešiť opravou – konzultácia a sprostredkovanie opravy poškodeného karbónového komponentu fundovaným odborníkom s mnohoročnými skúsenosťami v oblasti spracovania karbónu
 • Opätovné prelakovanie poškodeného komponentu, či už v pôvodnom alebo novom dizajne nástreku
 • Opätovné vyskladanie bicykla zákazníkovými komponentami naším mechanikom