Strada CXS

 

Do sezóny 2014/2015 vstupujeme s „entry“ modelom cenovo dostupného cyklokrosového  rámového setu CXS  zo série CycloCross Sport Series. Jedná sa o základný hliníkový model materiálu Aluminiun 6061-T6 doplnený o UD karbónovú vidlicu CXF-01. Pri zrode rámu bola myšlienka ponúknuť cenovo dostupný rámový set vhodný na stavbu cyklokrosového špeciálu, rovnako tak ako aj na stavbu tréningového cestného bicykla na zimné mesiace. Týmto chceme jednak podporiť rozvoj cyklokrosu na Slovensku /považujeme ho za skvelú športovú disciplínu v jesenných a zimných mesiacoch/ urobiť kvalitný materiál cenovo dostupnejší aj mladým a začínajúcim pretekárom, a jednak chceme ponúknuť aj finančne nenáročnú variantu solídneho tréningového partnera počas zimných mesiacov  pre cestných cyklistov /bola by predsa škoda ničiť v zimnom nečase našich karbónových miláčikov/.

STRADA-CXS-02

Rámová sada CXS je prvým produktom spolupráce s lakovacím štúdiom pána Kubištíka /www.lakovanie.com/. Rozhodli sme sa pre jednoduchý nenáročný jednofarebný dizajn, vo viacerých možnostiach, s dôrazom na kvalitné prevedenie povrchovej úpravy. Ak chceme rámy nasadiť do jesenných, zimných a skorých jarných mesiacov, často na zasolených špinavých cestách, musíme aplikovať adekvátnu povrchovú úpravu, minimum polepov a viacero vrstiev kvalitnej farby aj vrchného finálneho laku.

 

 

 

 

 

 

 

 • entry model CX rámovej sady
 • určenie –  CX Sport Series
 • semi integrované hlavové zloženie 1- 1/8″  a 1- 1/8″
 • stredové zloženie typu BSA
 • dodávané veľkosti:
 • 50-54-56-58-60
 • veľkosti označené hrubým písmom skladom, dodacie doby ostatných veľkostí možno overiť telefonicky, prípadne mailom
 • v ponuke ako celý bicykel, prípadne aj ako rámová sada obsahujúca:
  alu rám, full-carbon vidlicu, hlavové zloženie, sedlovú objímku PRO, vodítko bowdenu prednej brzdy typu catilever
 • priemer sedlovej trubky 31,6 / 34,9 mm
 • prešmyk inštalovaný na objímku

Strada bikes sa na slovenskom trhu profiluje ako značka ponúkajúca  stavbu bicyklov na zákazku podľa želania klienta. Sme mladá flexibilná firma schopná plniť špecifické požiadavky na komponentové zloženie bicykla. Každá zákazková stavba je iná, preto zákazník vždy obdrží individuálne spracovanú cenovú ponuku. Nižšie zobrazené cenové ponuky majú slúžiť na ilustráciu, aby si prípadní záujemcovia mohli vytvoriť aspoň predbežnú predstavu o cene ich vysnívaného bicykla.

Sady SHIMANO:
Strada CXS 1.0 – vrchol v ponuke CX
Strada CXS 2.0 – stredná trieda
Strada CXS 3.0 – základný model v ponuke

Rámová sada Strada CXS

Strady su dizajnované a vyrábané so zreteľom na vysokú odolnosť voči poškodeniam materiálu zapríčinených napríklad nekvalitnými cestami, či pádmi v pretekoch.  Aj vlastnosť ako je „odolnosť“ rámovej sady sa dá ovplvňovať použitím rôznych druhov karbónových vlakien v miestach, kde je namáhanie rámu najvýraznejšie. Prirodzene, naša snaha má svoje limity a v niektorých ťažkých pádoch môže  dôjsť k poškodeniu materiálu, ktoré treba riešiť, či už opravou alebo výmenou daného komponentu za nový.

Kúpou Strady zákazník získava doživotný špičkový servis, ktorý sa vzťahuje aj na pomoc pri riešení situácií po páde. Náš názor je ten, že pretekár sa má starať  po nepríjemnom páde maximálne o to, aby sa dal znova čo najskôr zdravotne doporiadku, starosť o to, akým spôsobom sa opraví jeho poškodený miláčik, môže pokojne nechať na nás.

Každý  jeden pád je iný, preto aj náš prístup k zákazníkovi je vysoko individuálny a líši sa od prípadu k prípadu. V tomto bode sa azda najviac líšime od konkurencie. Nezaujíma nás dátum kúpy našich produktov, nezaujíma nás počet majiteľov, nezaujíma nás,  ako sa cela nepríjemná  udalosť odohrala. To, čo nás zaujíma, a to, čo je naším jediným cieľom – aby sa náš produkt vrátil nazad do užívania  našim zákazníkom v čo najkratšom možnom čase, bez straty svojich špičkových vlastností, za čo najnižšie možné náklady spojené s opravami/výmenou tovaru za nový.

Strada Crash Replacement Program v sebe zahŕňa:

 • Pri nevratne poškodených komponentoch – výmenu za nové s výrazným cenovým zvýhodnením
 • Pri poškodení, ktoré sa dá riešiť opravou – konzultácia a sprostredkovanie opravy poškodeného karbónového komponentu fundovaným odborníkom s mnohoročnými skúsenosťami v oblasti spracovania karbónu
 • Opätovné prelakovanie poškodeného komponentu, či už v pôvodnom alebo novom dizajne nástreku
 • Opätovné vyskladanie bicykla zákazníkovými komponentami naším mechanikom